anasayfa insan kaynakları site haritası blog

Neden Arama Motoru Optimizastonu Yaptırmalısınız

ptimizasyon çalışmalarının ilk amacı siteyi ziyaret eden ziyaretçiler için kusursuzu hedeflemekle başlar ve ilk ve en önemli adımlardan biri sitenizde atılır. Tüm dünyada ve tüm sektörlerde artık fazlasıyla önem kazanmaya başlayan arama motoru optimizasyonları için şirketler her yıl milyonlarca dolar yatırım yapmakta ve rakipleri ile aralarındaki mesafeyi korumak istemektedirler..

Arama motorları için yapılan optimizasyonlar firmanın veya ürünlerin tanıtımında en etkin rolü oynamaktadır ve bu bağlamda şirketlere arama motoru organik sıralamasında bulunduğu konum itibarı inanılmaz stratejik bir hamle halini almaktadır.

Arama motorlarında arama yapan bütün internet kullanıcıları, arama motorlarına girdikleri her anahtar kelime adına; verilen hizmete, ürüne, veya bilgiye müşteri olabilir bu sebeple bir firma arama motorlarında ne kadar görünür olmuşsa o kadar vardır.

Arama motorlarında doğal arama sonuçlarında üst sıralarda görünür olmanız herşeyden önce firmanızın daha bilinir olmasını sağlar ve marka değerinizi arttırıp prestijinizin artmasını sağlar.

Doğal aramalarda, yüksek önem taşıyan anahtar kelimelerde üst sıralarda olmanız size bilinçli ziyaretçiler getirir.

Arama motoru optimizasyonu sonrasında belirlenen hedefe ulaştığınızda ücretli reklamlarda olduğu gibi reklamınızı tıklayan her ziyaretçide para ödemek zorunda kalmazsınız ve sizi doğal arama sonuçlarında bulan ve ziyaret eden her ziyaretçi bir bakıma sitenizin bulunduğu yeri korumasına yardımcı olur.

Doğal arama sonuçlarında ilk sıralarda bulunmanız reklamların aksine lokalize edilmez ve dünyanın herhangi bir yerinden veya bölgesinden ulaşılabilirliğinizi sağlar ve her saat görünürlüğünüzü korumuş olursunuz.

İnternet kullanıcıları psikolojik olarak daha üst sıralarda çıkan sitelerin daha güvenilir olduğuna inanırlar.

Arama motorlarında kaybolmayın, sanal dünyada bulunabilirliğinizi arttırmak amacı ile bizimle iletişime geçin...

Ankara Web Tasarım Google Ankara Web Tasarım Google Sitemap Web Tasarım