Katango ve Photovine – 2 Yeni Sosyal Ağ Daha mı?

1 Milyara yakın kullanıcı ve insan potansiyeli yakalayan Facebook ardından Google, kısa süre önce Google+ adlı hizmetini internet kullanıcıları ile buluşturmuştu.

Kullacılar arası davetiye sistemi ve stratejisi ile kullanıcılarına ulaşmaya başlayan ve bu hafta sonuna kadar 20 milyon kadar yeni kullanıcı hedefleyen Googl’ın hemen ardından sosyal platform pastasından pay almak isteyen hatta kırıntılara bile razı olan internet firmaları yeni fikirler, yeni web siteleri ve yeni uygulamalarla yeni sosyal ağ ikonu olarak göz önünde olma gayretlerine devam ediyorlar.

Bahsedeceğimiz ilk sosyal ağ Katango;

iPhone, iPad, iPod web PC tarayıcıları üzerinde özel uygulama olarak çalışıyor. Katango sizin için konu başlıklarını arkadaş gruplarını, ilgi alanlarını ve başlıklarını guruplandırabiliyor. Aynı özelliğin Google Plus ve Facebook’ta da bulunmasına rağmen Katango’dan farkı kullanıcıların bu gruplandırmaları hendisinin yapması gerekmesi.

Katango firması yetkilisi Yee-Lee “Büyük sosyal paylaşımları ilgi alanları ve konulara göre küçük parçalar haline getirmenin mantıklı olacağını düşündük” şeklinde bir açıklama getirdi.

Katango Tanıtım Videosu

Diğer Sosyal Platformumuz Photovine;

Web sitesine baktığımızda sanki bir sürpriz gibi görüntü veren Photovine’nın verdiği hizmetin ne olduğu tam olarak belli değil diğer bir tabirle kapalı kutu.

Web sayfasında hizmet açıklaması olarak “Arkadaşlarınız hakkında daha fazla şey öğrenmenin, yeni insanlarla tanışmanın ve dünyanızı paylaşmanın daha önce hiç olmadığı kadar eğlenceli bir yolu.” şeklinde bir bildirimle ziyaretçilerini karşılayan Photovine verecek olduğu hizmet ile ilgili olarak yayınladığı teaserda birbirlerine fotoğraf ve video yollayan insanların ayrıca bu iletişime aracılık yapan cihazın iPhone olmasından dolayı iPhone üzerinden hizmet verecek olan Twitter benzeri bir sosyal ağın işaretçisi gibi görünüyor.

Photovine ile ilgili tanıtım videosu

Her geçen gün piyasaya yenisi eklenmeye başlayan ve tam anlamı ile bir yarış haline gelen sosyal ağ ve platformlar şirketlerin dünya üzerindeki insan potansiyelinin ne kadar iştahını kabarttığını gözler önüne seriyor. Amerika’da internet reklamlarının yıllık gelirlerinin 15 Milyar Dolar civarında olması bekleniyor. E- Marketler verilerine göre 2011 yılında şu ana kadar elde edilen gelir yaklaşık olarak 12,5 Milyar Dolar civarında.

Her gün gözümüzün önüne getirilen sosyal ağlar hitap ettiği kullanıcı potansiyeli sayesinde her geçen gün yeni bir fikirle çoğalacağa benziyor. Bu bağlamda firmaların hazırlatmak istediği web sitelerinde, web tasarım firmaları için eklenecek yeni ikonlar için yer açılması anlamına geliyor 🙂

Bu yazı Teknoloji kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir