PES 2012 (Pro Evolution Soccer 2012) Demosu Yayınlandı

PES 2012 Demosu Yayınlandı oyunla ilgili açıklamaları okumanızı tavsiye ederiz fakat bunu bekleyecek kadar sabrınız kalmamışsa PES 2012 demosunu BURAYA TIKLAYARAK indirebilirsiniz… 🙂

 

 

Çoklu Çekirdek Sistemi

Çekirdek kavramı.
Oyuncu yapay zekası yükseltilmiş artık oyuncularımız daha akıllı yani sahadaki oyuncuların sizin isteklerinizi ve taktiklerinizi anlayabilmesi dahada çok arttırılmış ve oyun esnasında sinir krizleri yaşama ihtimaliniz daha aza indirgenmiş.

Bunu gerçekleştirmek adına pes 2011’de 360° yön verebilme ve manuel olarak pas yapabilme özellikleri eklenmişti. ancak oyuncuların defans oyuncularını geçebilmesi için daha çok yıldız futbolcu yeteneklerini kullanma gibi yan etkilerine sebep olmuştu. Seabass’ın PES 2012’de farkettiği şeylerden bir tanesi buydu. Teorik olarak amaç defasın bireysel yeteneklerle veya takım oyunu ile geçilmesi gerektiğiydi ve yapılan değişikliklerle bu eksik giderilmiş.

Takım Halinde Hücum

Takım halinde hücum yaparken önemli olan nedir bunun cevabı takım arkadaşlarınızdan almış olduğunuz destektir. PES 2012’de yapılan önemli yeniliklerden birtanesi de topsuz hareketalanı desteği ciddi şekilde geliştirilmiş. PES 2012 deki en farkedilir topsuz alan hareketi takım arkadaşınızın siz topu atmadan harekete geçmesi ve çapraz koşular yapmasıdır.

Takım arkadaşlarınız ayrıca verkaç yapmak için saha içinde stratejik koşu ve hareketler çok gerçekçi şekilde size destek veriyor ve üçüncü adam görevi yapıyor yapıyor.

PES 20212’de daha gerçekçi olan sadece koşuların zamanlamaları değil koşu yolları da artıkgerçek oyuncularınkine daha yakın. Takım arkadaşlarınız hareketlerinize destek vermek için aynı zamanda boş alanlara çapraz koşular da yapıyorlar.

Yan çizgiye doğru top sürdüğünüzzaman birinin üzerinize gelmesini beklersiniz eğer hedef adam sizseniz takım arkadaşlarınızın size yardıma gelip pas istemelerini beklersiniz. Bunlar gerçekte olan fakat PES’te olmayan özelliklerdi bu sebeple Konami oyun gerçekçiliğini arttırmak için bu özellikleri de oyuna dahil etmiş.

Ayrıca takım arkadaşlarınız pas atmanız için boş alan yaratmakla kalmıyorlar ayrıca top sürmeniz için alan yaratıp rakip defansın pozisyonunu bozmak için yanıltıcı koşular da yapıyorlar.

PES 2012’de pas yapmak ve top sürmek için seçenekler arttırılmış. Bu seçeneklerle beraber istediğiniz oyun tarzını sahaya koyabilir ve oynadığınız bilgisayar oyununun gerçeğe daha yakın olduğunu görebilirsiniz.

Defansif Denge

PES 2012’de atak yapma seçenekleri ciddi şekilde geliştirilmiş doğal olarak Konami, defansı da forvetlerle dengede tutabilmek adına geliştirmiş. Örneğin adam markajı artık daha sıkı ve stoperin pozisyonu iyileştirilmiş. Artık hücumeden oyuncu 2 stoper arasında yer değiştirirken defansın daha az hatası olacak. Bu özellikler kusursuz savunmayı sağlarken defansif oynayan oyuncuları da tatmin edecek.

Defansif kontrolden bahsedersek önceki kontrollerin uygulamasının zor olduğu hakkında Konami’ye ciddi şekilde geri bildirimler olmuş. Bu nedenle Konami PES 2012 defans kontrollerini daha basit hale getirmiş.

PES 2012’de top çalmak ve rakibinizin alanını daraltmak ve uygun pozisyona geçmek çok daha kolay. Hücum sistemi gibi topu rakipten almak veya rakibi sıkıştırarak takım arkadaşlarınızın yerlerine dönmeleri için zaman kazandırmak gibi seçenekleriniz artırılmış. Kısacası oyun artık daha çok safunma ve hücum seçeneğine sahip hale gelmiş.

Kendi Oyununuzu Oynayın

PES 2012 geliştiricileri oyundaki özgürlüğü arttırabilmek için oldukça gayret sarfetmiş.
Bu sene futbol üzerindeki en heyecan verici elementler üzerinde durulmuş.

Bire Bir Pozisyonlar

Rakip defans oyuncusu ile uğraşmak ve basit bir kontrol tuşu yardımı ile rahibi ters tarafa göndermek kullanıcılar için heyecan verici bir hale getirilmiş. Olaya defansif açıdan bakarsanız Hold-Up oyun sisteminin geliştirilmiş bir versiyonu da geliştirilmiş seçeneklerinizden bir tanesi olabilir. Bunu kullanarak rakip oyuncunun sizi kolayca geçmemesini sağlayabilirsiniz.

Hücum ve Savunmadaki Geliştirmeler

Daha fizige dayalı bir oyun haline getirilmiş yani Konami oyunu geliştirirken dikkatini bu alana da oldukça çevirmiş. Birebir pozisyonlardaki zevke ek olarak yeni versiyondaki gerçek futbol etkisiyle oyuncuların çok daha heyecan hissetmesi hedeflenmiş.

Sonuç olarak PES 2012 gerçek futbola daha yakın, oyuncuların bireysel ve takım oyunu düzeyinde daha özgür olabildikleri bir oyun haline gelmiş.

Diğer Özellikler

Yeni modlar ve katagoriler gibi özellikler de geliştirilmiş.
Yeni oyun modları ve online oyuncuların birbiri ile etkileşime geçebileceği bir platform haline getirilmiş. Bu özellikler ile ilgili detayları oyunun full sürümü yayınlandığında daha detaylı olarak görebileceğiz.

Sözün kısası yıllardır PES oyuncularına çok keyifli zamanlar geçirmesini sağlayan Konamiamacına biraz daha yaklaşmış.

Her geçen gün çoğalan kullanıcısıyla ve bir çok şehirde sürekli olarak organize edilen turnuvalarla heyecanını arttıran PES, 2012 yılında da artan heyecanı ve yeni ödüllü turnuvaları ile dünyanın bir çok ülkesinde online kullanıcıları da birbiri ile buluşturacak.

Oyunun yasal güncellemelerini edinebilmek ve Online oynayabilmek için orjinalini sipariş etmenizi öneririz.

PES 2012 ön siparişleri yurt dışında birçok online shopta alınmaya başlandı. PC ve Playstation versiyonları Türkiye’de muhtemelen 90 TL ila 120 TL arasında satışa sunulacak olan PES 2012 oyununu yurt dışından 45-70 TL arasında değişen fiyatlarla sipariş edebilirsiniz.

Hatta belki Ankara web tasarım firmaları arasında da bir PES 2012 turnuvası düzenlenebilir, oldukça iddialı olduğumuz PES konusunda da rakiplerimize meydan okuyarak makalemizi sonlandıralım… 😉

PES 2012 demosunu BURAYA TIKLAYARAK indirebilirsiniz…

İyi eğlenceler…

Bu yazı Teknoloji kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir