Google, Sosyal Ağ ve +1 Butonu – Web Tasarım Ajansı

Sosyal ağ denemelerinde bir türlü istediği sonuca ulaşamayan Google, Orkut ve Buzz denemelerinden sonra şimdide Google Profiles ve +1 denemesi ile henüz başarılı olamadığı yüksek sayıda insan ve profil ponatsiyeli barındırma şansını yeniden denemeyi hedefliyor.

Google +1, Tıpkı Facebook’un Like (Beğen) butonunda olduğu gibi kullanıcıların paylaşmaya ve ziyaret etmeye değer bulduğu arama sonuçlarının yanına iliştirilecek ve her Google Profile kullanıcısı için aynı sonucu sadece 1 defa oylaması sağlanacak.

Kullanıcıların kendi profil sayfasında da yayınlanacak olan bu sonuçları iletişimde olduğu diğer profil kullanıcıların görmesi sağlanıp bu kullanıcıdan referans gösterildiği ve ziyaret etmeye değer bir sayfa olduğu yansıtılacak.

+1’in Google SEO ve Web Tasarım Etkisi
Henüz kullanıcı +1’lerinin arama sonuçları sıralamasına etki etmeyeceği açıklanırken, kullanım yoğunluğuna göre Google’ın nasıl bir yol izleyeceği şimdilik merak konusu. Bizim düşüncemiz +1’lerin arama sonuçlarına etki etmesi durumunda bu konu ile ilgili olarak da birçok yeni sahtekarlık ve birçok sahte google profiline kapı açacağıdır…
Ayrıca birçok ucuz web tasarım firmalarının muhtemel vaadleri arasına girecek olan bir terim olacaktır.

Google yeni duyurduğu bu arama sonucu yeniliğini test sayfasında kullanıma sundu. Yakında tüm lokal arama sayfalarında görünür olacak olan +1 butonu kısa süre sonra yayınlanacak olan API ile kullanıcıların +1 butonunu web sitelerine entegre etmeleri saylanacak. API kullanıma sunulduğu andan itibaren haberdar olmak isteyen web sitesi kullanıcıları için rezervasyon formu bile hazırlandı.

Bu forma Buraya Tıklayarak ulaşabilirsiniz.Test durumunda olan +1 ile ilgili daha detaylı bilgi ve içeriğe Buradan ulaşabilirsiniz…

Web Tasarım Blog – Ankara

Bu yazı Haberler kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir