Google Bilgisayarımızda Virüs Olduğunu Söyleyecek

Bilgisayarımızda ortaya çıkabilecek virüsleri antivirüs programımızın temizlemesini bekleriz. Programcılık, internet ve web yazılımcılığı büyüyüp geliştikçe kötü niyetli programcılar öyle virüsler yazılıyor ki bir kaç saat önce güncellenmiş bir antivirüs programının bile son güncellemesinde bu yeni virüsü literatürüne eklememiş olabiliyor ve bilgisayarımıza zarar verebiliyor. Fakat artık bu konu ile ilgili olarak Google bize yardımcı olacak…Google güvenlik mühendisi Damian Menscher Google Blog’da yazdığı “İnsanları zararlı yazılımdan korumak için verileri kullanmak” adlı yazısında Google’ın arama trafiği sonuçlarında enteresan dalgalanmaların olduğunun ve bu dalgalanmaların Google’a istek gönderen kullanıcıların bilgisayarlarında bulunan zararlı yazılımlardan dolayı oluştuğunun altını çizdi.

Google aramalarda bilgisayarda virüs olduğunu söylemiyor fakat istekte bulunan bilgisayarın Google sunucusuna yönlendirilen virüsü algılayarak size bu durumla ilgili bilgi veriyor.

Damian Menscher bilgisayarınızda bulunan virüsün nasıl tespit edildiği ve nasıl bir sistemle kullanıcıya bu konu ile ilgili uyarı gönderildiği konusunda herhangi bir bilgi vermezken Twitter’ın Windows sunucusunda akışı engelleyen bir virüs bulunduğunu iletti.

Google bilgisayarınızda virüs olduğunu algıladığında size yukarıdaki ekran görüntüsündeki gibi bir uyarı veriyor ve sizi Bu Linkte göreceğiniz sayfaya yönlendiriyor.

Google’ın bu adımı ilerleyen zamanlarda interneti, bilgisayarlarımızı virüslerden korumak amaçlı olarak kullanacağımızın da habercisi…

Bu yazı Teknoloji kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir