Düşük Bütçeli Web Sitelerinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ucuz Web Sitesi
Aslında bir çok web tasarım firmasının her bütçeye göre hazırlanmış çözümleri vardır.
Profesyonel, kimliğinize uygun, hedeflerinizi doğru yansıtan tasarımların yanı sıra yine bir çok işlevi bulunan ‘Ucuz Web Siteleri’ de isteğiniz doğrultusunda hazırlanabilir.

Fakat düşük bütçelere göre hazırlanan web sitelerinde dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar var…

İnternette araştırdığınızda bir çok sonuç görebileceğiniz gibi bizim gözlemlerimize göre Ankara Web Tasarım firmalarında da ucuz web sitesi sağlamak oldukça yaygın hale geldi. Fakat düşük bütçeli bu çalışmalarda da bazı önemli noktalardır ve ne olursa olsun bu noktalara dikkat edilmelidir.

Öncelikle siteye verdiğiniz ücret ne olursa olsun amacınıza hizmet edip edemeyeceğini araştırın. Bir çok kişinin ailesinde bulunan ‘Web sitesinden anlayan yeğen’ yerine web sitesi olayına daha vâkıf olan gerçek bir tasarımcıya veya bir firmaya sorun.

Yapılan iş veya sektör ne olursa olsun sadece web sitem olsun diye yaptırdım düşüncesi ile hareket etmeyin neticede sizin için yapılmış olan web sitesi, siz internet ile çok alakalı olmasanız bile dünyanın her yerinden görülebilecek bir şubeniz veya ofisinizdir.

Web sitenizin hangi bütçeyle yapılmış olursa olsun ‘dinamik’ yani son kullanıcı tarafından yönetilebilmesi son derece önemlidir. En azından acil bir durum, duyuru veya değişiklikte web sitenizi hazırlayan firmaya bağımlılığınızı en aza indirgemiş olursunuz.

Arama motorları üzerinde arama yaptığınızda direkt olarak ‘Şu Fiyata Web Sitesi Yapıyoruz’ reklamları sadece size reklam başlığında olduğu gibi hangi fiyata web sitesi yaptığını belirtir. Eğer yapılacak web sitesi siz daha ne istediğinizi belirtmeden fiyat belirtiyorsa bunun anlamı bu web sitesinin sizin için yapılmamış olduğu anlamına gelir, sizin için yapılmamış bir web sitesi ise ihtiyaçlarınızı karşılamaz, hem size sürekli masraf çıkarır hem de İnternet pazarının ne kadar önemli bir pazar olduğunu anladığınızda aynı zamanda prestijinizin ne kadar zarar gördüğünü de anlamanıza yardımcı olur.

İnternet üzerinde ucuz web sitesi ismiyle anılmaya başlanan web siteleri genel olarak bazı standart web sitesi ihtiyaçlarını karşılayabilir durumda olan hazır web sitesi scriptleri ve belirli sayılarda şablon grafikten oluşur. Bu bağlamda sadece hazır script işi yapan web firmaları web tasarım firmaları değil web sağlayıcı firmalardır. Tasarım; bir ürünü veya olguyu kullanım amacına göre zihinde şekillendirmek ve projelendirildikten sonra zihinde oluşan projenin modellendirilmesi demektir. Şablon siteler genelde kullanım amacına hizmet etmezler çünkü aynı şablonu web sağlayıcı firmanın sağladığı onlarca web sitesinde görebilirsiniz.

Avantaj Web olarak yaptırılacak olan web sitesinin sadece sizin için hazırlanmış ve amaçlarınıza uygun web sitesi edinmenizi tavsiye ederiz. AvantajWeb, her bütçeye göre küçük ve büyük ölçekli web sitelerinde sizler için en iyiyi planlıyor…

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir