Ankara Web Tasarım veya Web Tasarım Ankara Hangisi Hangi Firma?

Patlama Aşamasındaki Çöplük…

Google arama motoru önem kazanıp arama sistemine sürekli olarak yenilikler getirmeye başladıkça Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) daha çok önem kazanmaya bşlıyor ve malesef git gide daha komik bir hal alıyor.

Ve malesef kurum ve kuruluşlara hizmet vermekte olan web tasarım firmalarıda bu komik durumun içindeki rollerini kapabilmek için birbirleri ile kıyasıya bir rekabetin içine girmiş durumdalar.

Önceleri ciddi manada hizmet verdiğini ve müşterilerine Google’da üst sıraları vaad eden firmaların bu komik yarışları müşterilere verilen hizmet konusunda birçok soru işareti bırakmaya başlıyor.

En azından yaşadığımız şehir Ankara’da bu gördüğümüz durum bizi oldukça endişelendiriyor. Çok uzun yıllardır internet ve web tasarım hizmeti veren ve sektöründe gelişime öncülük etmesi beklenilen birçok firmanın övünç kaynağı artık sadece uzun yıllar önce yaptığı prestijli işler ve bunların küçük bir kısmını hala portföyünde bulundurmasından ibaret.

Verdiği hizmetler arasında SEO ve amaca ulaşan web siteleri olan firmalardan bir çoğu artık alan adlarını bile değiştirmiş hizmet veren kurumun adını umursamadan Google’dan müşteri kapmak için kurumlara sattığı prestij hikayelerinin gerçekliğini kendi bünyesinde yok eder hale gelmiş.

Hepimiz Aynıyız!

Google’ın çok uzun sayılmayacak bir süre önce kullanıcılarının hizmetine verdiği Google haritalar da bu komediden nasibini almış durumda. yerel aramalarda Ankara Web Tasarım ve Web Tasarım ankara gibi sonuçları görmek istediğinizde Google’ın iyi niyeti ile size sunduğu bulunduğunuz bölgedeki yerlerin harita üzerinde nereye geldiğini gösterecek olan ikonların sağındaki tüm firmaların ismi Web Tasarım Ankara veya Ankara Web Tasarım şeklinde görünüyor. Yani bunun manası biz hepimiz aynıyız .abcd uzantısından .xyz uzantısına kadar aldık almayanların adı da title’da ya Ankara Web Tasarım Yada Web Tasarım adı altında görünüyordan başka hiçbirşey değil.

Göz önünde bulunmak elbette oldukça önemli ve doğru ama sırf Google’da görünmek adına alan adından title’a kadar firmanın hiç isminin geçmemesi isminizi görünür hale getirelim isminizi herkese duyuralım vaatleri ile tam anlamı ile çelişen bir durumun doğmasına sebep oluyor çünkü müşteri web sitesini yaptırmak için Google üzerinde arama yaptığında karşısına çıkan firmaların hepsi aynı, misal; bir koli içerisinden büyüklükleri aynı renkleri aynı olan yumurtalardan seçmek gibi çıkacak sonuç yumurta kırıldıktan sonra içinden çıkan kardar benzerlik gösteremiyor çünkü Google kullanıcısı bir sonraki aramasını yaptığında birbiri ile aynı o kadar firma arasından hangisi ile görüştüğünü hatırlamıyor bile bu da bir sonucun doğmasına sebep oluyor o yumurtadan istenilen şey çıkmazsa tüm tasarım firmaları aynı kefeye konuluyor.

Önce Ziyaretçi

Google’ın webmasterlardan öncelikle istediği şey Google’a yönelik değil ziyaretçiye yönelik web sitesi hazırlanmasıdır. Dileğimiz Web Tasarım firmalarının müşterilerine ve rakiplerine daha fazla saygı duymasıdır. Sözkonusu durumun geleceği ile ilgili olarak sektörleri Google üzerinde bekleyen kötü istikbali merak edenler bu vahim duruma çok önceleri gelmiş evden eve nakliyat firmalarının akibetini biraz zaman harcayıp inceleyebilirler.

Saygılarımızla
AvantajWeb Tasarım ve Yazılım Ekibi

Bu yazı Haberler kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yoruma kapalı.